Ürününüzü ön plana çıkaran, güvenli, ekonomik ambalaj çözümleri üretiyoruz. Ürünlerinize polietilen köpük özel tasarımlarımız ile hem ürünlerinizi koruyor, hem de dünya pazarındaki değerinizi arttırıyoruz. Polietilen köpüğün kapalı gözenek yapısıyla suya dayanıklı, toz tutmaması, darbe önleyici özellikleri ile ürünleriniz en üst seviyede korunur. Ürünleriniz tasarımlarımız ile güvende yolculuk eder.

 • Yapısında ozon tabakasını inceltici CFC ve HCFC içermez.
 • Kapalı gözenek yapısına sahiptir. Su ve toz barındırmaz.
 • ROHS direktifinde 2002/95/ec kullanımı yasaklı olan beş maddeyi içermez.
 • Geri dönüşümlü çevre dostu ürünlerdir.
 • Alev almaz ve alevi taşımaz özelliktedir.

Beyaz eşya gibi korunması gereken eşyaların taşınması için gerekli olan ve özel malzemelerden imal edilen ürüne strafor köpük denir. Yalıtımda kullanılan yuvarlak köpük malzemesinin işlenmesi ile ortaya çıkar. Buhar ile ısıtma işleminden geçirilerek imal edilir. Yuvarlak köpüklerin bloklar oluşturması ile ortaya çıkar. Strafor köpük dolgu malzemesi olarak kullanılır. Dolgu görevi gördüğü için yüksek bir koruma sağlar ve ürünlerin zarar görmesinin önüne geçer.

Sadece ürünlerin taşınması ya da paketlenmesinde kullanılmaz. Yalıtım malzemesi olarak da kullanıldığı son dönemlerde çok sık şekilde görülür. Çok amaçlı bir kullanıma olanak verdiği için oldukça fazla tercih edilmeye başlanır. Bu yüzden strafor köpük alımında bir artış olduğu da gözlenir.

Günümüzde strafor köpüğün tercih edilmesinde bir artış görülür. Yüksek koruma sağladığı, ürünlere zarar vermediği, taşınma sırasında eşyaların daha güvenli durmasını sağlama gibi farklı nedenler ile tercih edildiği bilinir. Bunun yanı sıra yalıtım görevinde de kullanılması ile birlikte strafor köpüklere olan ilgi artar.

Pek çok insan özellikle imalat sektörü sahipleri, strafor köpük ürünlerini sık olarak kullanır. Ürünlere zarar gelmemesi için tercih edilen bu strafor köpükler, oldukça hafif bir malzemedir. Hafifliğinin yanı sıra çok yüksek bir koruma sağlar. Hafif olduğu için nakliye sırasında hiçbir zorluk çıkarmaz. Bu yüzden hem korumalı hem de ağır olmayan bir iş ortaya çıkarılmış olur.

Strafor köpük ürünlerinde de çeşitlilik vardır. Strafor köpük kasa, strafor köpük kutu, strafor köpük koli gibi farklı çeşitleri bulunur. Bu ürünler de kullanılacak olan alana göre tercih edilir. Farklı çeşitlerde bulunması bireylerin işlerinin yapılması sırasında kolaylık sağlar. Kişiler, kullanım alanlarına göre en uygun olan çeşidi seçerek işlerini kolay bir şekilde yapabilir. Bu sayede gereksiz bir ürün alınmasının da önüne geçilmiş olur.

Hafif malzemeler olan bu çeşitler de blog haline getirilmiş yuvarlak köpüklerden imal edilir. Farklı boyutlarını görmeniz mümkündür. Bu sayede dilediğiniz ürünü tercih etme hakkına sahip olabilir ve istediğinizi satın alabilirsiniz.

Balonlu naylon sadece eşyaları sarmak veya elinizde patpat yaparak stres atmanın dışında enteresan şeyler içinde kullanılır. Mesele her ayın bir gününde sadece yapılacak bir kutlama için kullanılabilir. Fakat balonlu naylonun sesini sevmeyenler için biraz çekilmez bir durumla karşı karşıya kalınabilir. Balonlu naylonun ilk ortaya çıkışı çok eski yıllara dayanıyor. Bu malzeme koruyucu özelliği ile birçok alanda karşımıza çıkıyor.

Özellikle taşıma ve nakliye sektöründe ürünlerin ve eşyaların daha korunaklı ve güvenli taşınması için balonlu naylonlar sık olarak kullanılıyor. Taşıma alanında nakliyeciler taşıdıkları eşyaları kolilerken bu patpat diye bilinen balonlu naylonlara sararak tüm dış etkenlerden ve zararlardan koruyarak taşımayı tercih ediyor. Her alanda çok kullanışlı olan balonlu naylonları dilediğiniz büyüklükte almanız da mümkündür.

Balonlu naylon en fazla evden eve nakliyat firmaları tarafından kullanılıyor. Taşınırken insanların büyük küçük eşyalarının çizilme, yıpranma ya da hava şartlarından kötü etkilenmelerine engel olabilmek için balonlu naylonlara sarılarak kolilere yerleştiriliyor. Yapı izole özelliği olmadığı halde bu naylonlar ısı ve rüzgârdan korunması için küçük hayvan kulübelerinin ya da depoların üstünün sarılması suretiyle korunaklı olmalarını sağlıyor. Bu küçük barınakların etrafı da balonlu naylonlar sarılarak dış etkenlerden korunmuş oluyor.

Balonlu naylon ambalaj malzemesinin kullanım alanları çok geniş olduğundan insanların ihtiyacına göre ve maliyeti düşürmek adına farklı balonlu naylon malzemelerde üretilmiştir. Balonlu naylon poşetler ortaya çıkmış bunlar da telefon, tablet, diz üstü bilgisayar ve küçük elektronik parçaların ve hediyelik eşyaların satıldığı yerlerde kullanılıyor. Bu poşetlerin ağız kısmı kilitli veya yapışkanlı oluyor.

Geniş bir kullanım alanına sahip olan balonlu naylonların birde folyolu olanı bulunuyor. Folyo balonlu poşetler soğuk tutulması gereken malzeme için buz kalıbıyla beraber folyo balonlu poşetin içine konur. Bunların ağız kısmı yapışkanlı olduğundan kapatılma özelliği vardır. Kargocular folyo balonlu poşeti oldukça sık kullanıyor. Folyo balonlu poşetler medikal alanında ısıya hassas olan ürünlerin taşınmasında ve gıda ürünlerinin rahat saklanmasında çok sık kullanılan ve bir kereden fazla kullanılan bilen bir üründür.

Ambalaj köpüğü termo plastik bir üründür. Isındığı zaman yumuşar ve soğutulduğu zaman eski haline döner. Ambalaj köpükleri kullanılmış oldukları kutu içi alanı koruma özelliğine sahip olan ürünlerdir. Ambalaj köpüğünün kullanım amacı paketleme ve taşıma esnasında oluşabilecek kırılma aşınma darbe ya da çatlama gibi durumları önlemesidir. Ambalaj köpüğü birçok farklı özellikte ve şekillerde üretilir. Bunun sebebi ise farklı türü ve boyutta malzemeler için kullanılıyor olmasıdır. Maliyeti oldukça düşük olan ambalaj köpüğü ekonomik ve dayanıklı olması nedeni ile birçok sektörde tercih edilir. Ayrıca bu ürün karşı son derece dayanıklı olup, kutu içerisinde bulunan ürünü oldukça iyi bir şekilde korur.

Ambalaj köpüğü kutu içerisine konulan herhangi bir ürünü dışarıdan gelecek olan darbe aşınma gibi durumlara karşı koruma amacı ile kutu içerisine yerleştirilerek kullanılır. Yüksek maliyetli ürünlerin iade kırılma ihtimali olan hassas ürünlerin kutu içerisinde sarsıntı veya darbe sonucunda zarar görmesi durumları önlemek amacı ile paketlemede ambalaj köpüğü kullanılır. Ambalaj köpeklerinin boyutları 3 ya da 4 santim yüksekliğindedir ve kalınlıkları 1 veya 2 milim şeklinde olarak üretilir. Ambalaj köpükleri kullanılacak alana göre küçük küpler şeklinde veya düz bir şekilde olanı kullanılır. Küp şeklindeki ambalaj köpükleri kutu içerisine dolduracak bir şekilde yerleştirilerek ürün korumaya alınır.

Ambalaj köpüğü esnek bir yapıya sahip olan üründür. Bu ürün ile koli içerisindeki ürünler dışarıdan gelebilecek olan olası darbeye ya da aşınmaya karşı son derece iyi bir şekilde korur. Ambalaj köpükleri genellikle gri ya da beyaz renkli olarak üretilir ve en çok tercih edilen renkler de bunlardır. Ambalaj köpüğünü farklı özelliklerde ve boyutlarda üretimi yapılır. Ambalaj köpükleri, koli içerisine yerleştirilen hassas eşyaların korunması için kullanılır. Kullanım alanı oldukça yaygın olan ambalaj köpüğü elektrikli eşyaların ve yedek parçaların korunaklı bir şekilde istenilen yere taşınması için de kullanılır. Ambalaj köpüğü hediyelik eşya sektörü otomotiv sektörü zücaciye ve kişisel bakım gibi birçok alanda yaygın olarak kullanılır.

Ürünlerin imal edilmesi kadar taşınması ve paketlenmesi de çok önemlidir. Özellikle sanayi alanında taşımacılık çok daha büyük önem arz eder. Bu yüzden imal edilen ürünlerin taşınmasında koruyucu köpük ambalajlardan yararlanılır. Ürüne dışarıdan gelebilecek herhangi bir sıvı ya da çarpma etkisi ile ürünün bozulmaması, hasar görmemesi için koruyucu köpük ambalajlar tercih edilir. Bu sayede üründe hiçbir hasar olmadan ürünün nakliyesi gerçekleştirilir.

Paketlenecek ürünün kıvrımlarına göre şekil alabilen bir forma sahip olan koruyucu köpük ambalajlar, kaliteli malzeme olarak bilinir. Ürünün ağır, kıvrımlı ya da farklı şekillerde olmasının hiçbir önemi yoktur. Her forma uyum sağlayabilen bir yapısı olduğu için kolayca şekil alarak ürünü sarıp sarmalar. Böylece yüksek güvenlikli bir işlem yapılmış olur.

Sanayide ya da taşımacılık sektöründe daha çok tercih edilen koruyucu köpük ambalajlar bireylerin taşınması sırasında da tercih ettiği ürünlerin başında gelir. Darbelere ve sıvı gelmesine karşı koruma sağlaması yönünden çok sık kullanılır. Güvenli bir iş yapmak isteyen her firma ya da kişi, koruyucu köpük ambalaj ürünlerinden faydalanır. Bu ürün oldukça hafif yapıda imal edildiği için taşıma sırasında taşıyan kişi ya da kişilere zorluk çıkarmaz.

Hafif olmasının yanı sıra oldukça dayanıklı ve sağlam bir üründür. Hafifliğine bakarak kalitesiz ya da dayanıksız olarak nitelendirmek yanlış olur. Tüm bunların yanında nakliye konusunda da maliyetleri azalttığı için çok faydalı bir ürün olarak görülür. Hafifliğinden dolayı nakliye masraflarını en aza indirerek kişilerin ya da firmaların nakliye için daha az ücret ödemesine yardımcı olur.

Koruyucu köpük ambalaj tekrar tekrar kullanılabilir bir üründür. Bu yönü ile çevre dostu ürün olarak bilinir. Bunun yanı sıra nakliye sırasında yakıt tüketiminin azalmasına da yardımcı olur. Böylece çevre kirliliğinin de önüne geçilir. Ürünün üretim ya da tüketim sonrasında atıkları, ham madde olarak yeniden kullanıma açıktır. Bu yönü özellikle çevre dostu olduğunun açık ve net bir şekilde kanıtıdır.

Günümüzde taşınma ya da taşıma sırasında pek çok ürünün hasar aldığını biliriz. Ancak bu durumun önüne geçmenin mümkün olduğunu aklımıza getirmeyiz. Darbelere ve hasarlara karşı ürünlerinizi korumak için koli için ambalaj köpüklerinden yardım alabilirsiniz. Oldukça hafif ama çok dayanıklı olan bu ürün ile eşyalarınızı güven içinde taşıyabilirsiniz. Sanayi içerisinde de koli için ambalaj köpüğünün kullanıldığı görülür.

Faydası çok fazla olan koli içi ambalaj köpüğü, 3 renkte bulunur. Bunlar; antrasit, siyah ve beyazdır. Özel üretim olarak yaptırmanız da mümkündür. Dilediğiniz ölçü ve renklerde imal edilebilir özelliğe sahiptir. Hafifliği nedeni ile de taşıma sırasında kişilere zorluk çıkarmaz.

Son zamanlarda sık kullanılan koli içi ambalaj köpüğü, ihracat sektöründe çok sık kullanılır. Ağır sanayi sektöründe de ürünlerin taşınması sırasında kullanılır. Bu ürünlerin sadece sanayi ya da ihracat sektöründe kullanılmadığı da gözlenenler arasında yer alır. Taşıma ya da taşınma sırasında porselen, seramik, cam ya da beyaz eşya gibi ürünlerin taşınmasında da koli içi ambalaj köpüklerinden yararlanılır.

Kullanım açısından oldukça rahat olduğu için akla gelen ilk ürünlerden birisi olur. Dolgu malzemesi olarak kullanıldığı için ürünlerin hasar görmesinin önüne geçer. Bu sayede güvenli ve kaliteli bir taşıma işlemi gerçekleştirilmiş olur. Çizik ve darbe oluşumuna karşı da korumalı bir görev üstlenir.

Koli içi ambalaj köpüğü son dönemlerin gözde ürünlerinden biridir. Antrasit, siyah ve beyaz gibi renkleri olmasının yanı sıra ölçülerinde de çeşitlilik olduğu görülür. Küp şeklinde paketlendiği görülür. Bu şekilde paketlenirken ölçülerinin 2cm * 2 cm olduğu fark edilir. Paketlenen bu üründe standart dışı bir ürün bulmak mümkün değildir.

Bunların yanı sıra ağır sanayide kullanılmak üzere koli içi ambalaj köpüğü imal edilmiş ise bunların ölçüleri daha büyük olur. Bu ürünün ölçüleri 4cm*4 cm olarak ölçülür. Koli içi ambalaj köpükleri müşterilerin isteklerine göre farklı ölçü ve ağırlıklarda da hazır edilir. Bu tamamen kişilerin isteğine bağlıdır.

Günümüzde en çok tercih edilen ambalaj malzemeleri arasında yer alan polietilen köpük çok amaçlı olarak kullanılan bir üründür. Bu ürün su geçirmez ve dayanıklı yapısı ile öne çıkıyor. Hafif ve esnek bir yapıya sahip olan polietilen köpük malzemenin üstün koruma özelliği vardır. Polietilen köpük malzeme geri dönüşümlü olması sebebiyle oldukça avantajlıdır. Küflenmeye kimyasala ve neme karşı yüksek direnç sağlayan polietilen köpük mobilya sektörü ve otomotiv sektöründe eşyaların korunması amacı ile paketlemede kullanılır. Polietilen köpük genellikle özen isteyen ürünlerin nakliye sırasında darbe kırılma ve aşınmayı önlemek amacı ile kullanılır.

Polietilen köpük malzeme plastik ürünler ile kıyaslandığı zaman çok daha hafif ve ekonomik bir üründür. Yalıtım özelliği bulunan polietilen köpük malzeme ekonomik olması nedeni ile gün geçtikçe çok fazla talep gören ürünler arasında yer alır. Ayrıca bu ürünün işlenmesi ve imalatı da son derece kolaydır. Polietilen köpük malzemenin bir diğer kullanım alanı ise inşaat sektörüdür. Bu ürünler yapılarda yalıtım amacı ile kullanılır. Ayrıca polietilen köpük malzemeler endüstri otomobil ve spor malzemeleri gibi çok çeşitli alanlarda tercih edilir. Polietilen köpükler düşük ısı geçirgenliğine sahiptir ve ısı kaybı yaşanması istenmeyen ortamlarda tercih edilir. Ayrıca bu ürünler termal iletkenlik ve darbe emme özelliği ile de öne çıkıyor.

Polietilen köpük malzemeler birçok alanda izolasyon ve darbelere karşı koruma amacı ile kullanılır. İçerisinde yoğun miktarda köpük bulunan bu malzeme dışarıdan gelebilecek olan her türlü zarara karşı yüksek direnç sağlamada etkili olur. Polietilen köpükler kalınlık olarak 2 milimetre ve 20 milimetre arasında farklılık gösterir. Sıcağa karşı çok daha dayanıklı bir yapısı olan bu ürünler soğuk alanlarda tercih ediliyorsa maksimum eksi 20 derecede uygulama yapılması uzmanlar tarafından önerilir. Polietilen köpük malzemelerin kullanım alanları oldukça yaygındır. Büyük çaplı su boruları ve su sayacı gibi aksamların yalıtılması işlemlerinde tercih edilen polietilen köpük bir diğer kullanım alanı da otomotiv sektörüdür.

Termo plastik bir ürün olan plastik ambalaj köpüğü, ısıtıldığı zaman yumuşar soğutulduğu zamanda eski haline geri döner. Plastik ambalaj köpükleri kullanılmış olduğu koli içi alanı koruma özelliğine sahiptir. Bu ürün endüstride birçok alanda tercih edilir. Plastik ambalaj köpüğünün kullanım amacı ambalajlama ve taşıma sırasında meydana gelebilecek kırılma darbe aşınma veya çatlama gibi durumları önlemek amacı ile kullanılır. Plastik ambalaj köpüğü farklı özelliklerde ve şekillerde üretilir. Bunun nedeni ise farklı türde ve boyutta malzemeler için kullanılacak olmasıdır. Plastik ambalaj küpünün maliyeti oldukça düşüktür. Ayrıca neme karşı dayanıklıdır ve koli içerisindeki ürünü son derece iyi bir şekilde korur.

Plastik ambalaj köpüğü koli içerisindeki herhangi bir ürünü dışarıdan gelecek olan her türlü karşı korumak amacı ile koli içerisine yerleştirilerek kullanılır.  Maliyeti yüksek olan ürünlerin veya kırılma ihtimali bulunan her türlü ürünün koli içerisinde sarsıntı ya da darbe neticesinde muhtemel zarar görmesini engeller. Bu durumları engellemek amacı ile koli içerisinde plastik ambalaj köpüğü kullanılır.  Plastik ambalaj köpüklerinin boyutları 3-4 santim yüksekliğinde olup kalınlığı da 1 ya da 2 milim şeklinde üretilir.  Bu ürünler kullanım alanlarına göre küçük küpler halinde veya kağıt gibi düz bir yapıda kullanılır. Küp şeklinde kullanılacak olan plastik ambalaj köpükleri, koli içerisini dolduracak bir şekilde yerleştirilir.

Plastik Ambalaj köpükleri esnek bir yapıya sahiptir ve bu ürün sayesinde kutu içerisindeki ürün dışarıdan gelecek olan her türlü darbeye karşı iyi bir şekilde korunur. Plastik ambalaj köpüğünde genel olarak gri ve beyaz renkler tercih edilir. Bu ürün farklı boyut ve özelliklerde üretimi yapılır.  Plastik ambalaj köpük koli içerisindeki hassas ürünlerin korunması amacı ile kullanılır. Ayrıca bu ürün elektrikli eşyaların ve de yedek parçalarının güvenli bir şekilde istenilen yere ulaştırılması amacı ile de kullanılır. Plastik ambalaj köpüğü otomotiv hediyelik eşya sektörü züccaciye ve kişisel bakım ürünleri  gibi birçok farklı alanda kullanımı yaygın olan bir üründür.

Polietilen köpük birçok sektörde sıklıkla tercih edilen ambalaj malzemeleri arasında yer alır. Polietilen köpük çok amaçlı bir üründür. Bu ürün oldukça dayanıklı bir yapıya sahip olup su geçirmez özelliği vardır. Polietilen köpük malzeme üstün koruma özelliğine sahiptir. Geri dönüşümlü bir ürün olması sebebi ile son derece avantajlıdır. Küflenmeye kimyasala ve neme karşı direnç sağlayan polietilen köpük malzeme mobilyalar elektronik malzemeler ve araba parçaları gibi birçok eşyanın korunması amacı ile paketlemede kullanılır. Polietilen köpük malzemenin kullanım alanı oldukça yaygındır. Otomotiv izolasyon beyaz eşya tekstil ambalaj gibi çok fazla sektörde tercih edilir.

Polietilen köpük malzeme genellikle ürünlerin taşınması sırasında dışarıdan gelebilecek olan her türlü darbeye kırılmayı önlemek amacı ile kullanılır. Bu ürün plastik malzemeleri kıyasla çok daha hafiftir. Ayrıca yalıtım özelliğine de sahip olan polietilen köpüğün maliyeti son derece ekonomiktir. Koruma kapasitesi yüksek hem de ekonomik olması nedeni ile polietilen köpük malzeme gün geçtikçe birçok sektörde çok fazla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Ayrıca bu ürünün imalatı ve işlenmesi de son derece kolaydır. Polietilen köpük malzemeler yapılarda yalıtım amacı ile de kullanılır. Endüstri otomobil ambalaj ve spor malzemeleri gibi birçok farklı alanda da tercih edilen polietilen köpük malzeme düşük ısı geçirgenliğine sahiptir ve ısı kaybı yaşanmasını engeller.

Polietilen köpükler tek taraflı yada çift taraflı olarak üretilmiş olup izolasyon amacı ile kullanılır. Polietilen köpük malzemeleri içerisinde yoğun miktarda köpük bulunur ve bu sayede dışarıdan gelebilecek olan her türlü zarara karşı çok daha yüksek direnç sağlanmasında etkili olur. Polietilen köpük malzemelerin kalınlıkları 2 ila 20 milimetre arasında farklılık gösterir. Sıcağa karşı çok daha dayanıklı bir yapısı olan bu ürünlerin soğuk alanlarda kullanımında maksimum eksi 20 derecede uygulama yapılması gereklidir. Bu ürünler termal iletkenlik ve darbe emme özelliği ile de öne çıkıyor. Polietilen köpük malzemelerin kullanım alanlarından biri de su boruları ve su sayaçlarıdır.

Darbelere karşı koruyucu özelliği olan ambalaj köpükleri, polietilen ürünler arasında yer alır. Siyah ve beyaz gibi renk çeşitliliğine sahiptir. Taşıma ve paketleme noktasında kırılma ve darbe almayı önleme amaçlı olarak kullanılır. Termoplastik ürün olarak bilinir. Endüstri alanında çok fazla tercih edilir ve sıklıkla kullanılan bir ürün olur. İstenilen şekil ve özellikte imal edilebilir. Bu yüzden dilediğiniz şekilde yaptırmanız mümkündür. Bu sayede kullanımınıza daha çok hizmet eder.

İhracat için de uygun olan bir üründür. Özellikle dünya üzerinde her alanda kullanımının yaygınlaşmaya başlaması ile birlikte yapılış amacının hizmeti karşıladığı söylenebilir. Dolgu malzemesi olarak tercih edilir. Böylece ürünlerin hasar görmesinin önüne geçilmiş olur.

Hafif yapısı ve çok fonksiyonlu kullanımı ile herkesin gözdesi haline gelen bir üründür. Taşınması kolay olan oldukça hafif bir üründür. Steril bir ürün olup mikrop ve bakterilerin taşınmasına engel olur. Suya ve rutubete karşı güçlü bir kalkan görevi görür. Ürünlerin bu yüzden bozulmasının ya da zarar görmesinin önüne geçilir.

Kullanıldığı alanda ürünlerin çizilmesine mani olur. Aynı zamanda darbelere karşı da ürünü koruyarak hasar almasını engeller. Ayrıca birbirine değerek hasar verecek olan ürünlerin bu tür bir zarar vermesinin önüne geçmesi için ürünler arasında kullanılır. Porselen, cam ve seramik gibi ürünlerin taşınması sırasında da kullanımı mümkündür.

Ambalaj köpüğünün faydaları çok olmakla birlikte kullanıcıları da gün geçtikçe artar. İnsanların aklında ambalaj köpüğünün nereden satın alınabileceği sorusu vardır. Ambalaj köpüğü almak isteyen kişiler plastik malzeme satan yerlerden ya da sadece bu alanda hizmet veren mağazalardan ürünü temin edebilirler. Farklı ölçü ve renklerde bulabileceğiniz ambalaj köpüklerini dilediğiniz kadar satın alabilirsiniz.

Fiyat olarak da bütçeyi zorlamadığı için sıklıkla tercih edilen bir ürün olarak bilinir. Ağırlık olarak hafif olan bu ürün, fiyat olarak da ucuzdur. Kullanıma olan faydası büyük olan ambalaj köpüklerini yakınlarınızda yer alan plastik malzeme satan mağazalardan kolaylıkla temin edebilirsiniz. böylece yüksek korumalı bir taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Kutu içi sünger fiyatları kalite ve boyuta göre farklılık gösterir. Bu ürünler genellikle uygun fiyatlıdır. Birçok sektör tarafından fiyatının uygun olması ve koruyuculuğunu yüksek olması nedeni ile çok talep görür. Kutu içi sünger esnek ve esnek malzeme olarak üretilir. Baskı kalıpları sayesinde yüzeyi pürüzsüz ve düzgün olarak imal edilir. Kutu için süngerler günümüzde birçok sektörde sıklıkla kullanılan ürünlerin başında gelir. Darbe emici ısı ve ses yalıtımı özelliğine sahip olan kutu içi süngerler yüksek koruyucu özelliğe sahiptir. Ürünlerin taşınması ve nakliyesi esnasında oluşabilecek darbe kırılma ve çizilmelere önlemek amacı ile kolaylıkla kullanılan bir malzemedir.

Kutu içi sünger yapısı itibari ile su tutmama özelliğine sahiptir. 50 milimetre kalınlığa kadar üretime yapılabilen Bu ürünler farklı sertlik ve yoğunluk değerlerine sahiptir. Renk seçenekleri olmakla beraber genellikle beyaz gri ve siyah renkler standart sayılır. Kutu içi süngerler birçok farklı sektörde kullanılır. Kutu içi sünger seçimde dikkat edilmesi gereken en önemli konu dayanıklı olmasıdır. Kutu içi sünger yüksek darbe dayanımı özelliğine sahip olması ve ekonomik olması nedeni ile birçok sektörün tercihi. Kutu içi süngerler plastik kutu ahşap kutu ve karton kutu içerisinde rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca antistatik özelliği sahip olan bu ürünlerin farklı sertlik seçenekleri de vardır.

Kutu içi sünger dayanıklı ve hafif bir malzemedir. Kolay ve ekonomik bir şekilde üretilebilen bu ürün sayesinde kutu içerisindeki tüm eşyalar darbe ve hasar almadan istenilen yere güvenli bir şekilde ulaştırılabilir. Ayrıca kutu içi köpükler küf bakteri çürüme kimyasal küflenme ve neme karşı da son derece dayanıklıdır. Kutu içi köpükler mükemmel koruma ve dayanıklılık özelliği ile az miktarda köpük kullanılmasını sağlayarak paketleme masraflarının büyük ölçüde azalmasına yardımcı olur. Kutu içi köpükler paketleme köpüğü olarak da bilinir. Uzun ömürlü ve son derece dayanıklı ürünlerdir. Kutu içi köpük malzemeler hediyelik eşya beyaz eşya gibi birçok alanda tercih edilir.

Polietilen köpük günümüzün en çok tercih edilen ambalaj malzemeleri arasında yer alır. Polietilen köpük çok yönlü bir üründür. Polietilen köpük su geçirmez ve oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir. Hafif ve esnek bir malzeme olan bu ürünün üstün koruma özelliği bulunur. Geri dönüşümlü olması nedeni ile oldukça avantajlı bir ürünler arasında yer alır. Polietilen köpük kimyasala küflenmeye ve neme karşı direnç sağlar. Bu ürün mobilya elektronik malzemeler araba parçaları gibi eşyaların korunması için paketlemede kullanılır. Polietilen köpük,  beyaz eşya otomotiv izolasyon tekstil ambalaj gibi birçok farklı sektörde tercih edilir. Bu ürün genel olarak özel malzemelerin taşınması esnasında darbe ve kırılmayı önlemek amacı ile kullanılır.

Polietilen köpük malzeme plastik ürünlere oranla daha hafif bir üründür. Ayrıca yalıtım özelliğine sahip olan bu ürünün üretimi de oldukça ekonomiktir. Bu nedenle gün geçtikçe çok daha fazla tercih edilen ürünler arasında yerini alır. Ayrıca polietilen köpük malzemelerin işlenmesi ve imalatı oldukça kolaydır. Polietilen köpük malzemeler binalarda yalıtım amacı ile kullanılır. Ayrıca ambalaj otomobil endüstri ve spor malzemeleri gibi birçok alanda da tercih edilir. Düşük ısı geçirgenliğine sahip olan polietilen köpük malzemeler ısı kaybı yaşanması istenmeyen ortamlarda sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca bu malzemenin termal iletkenlik ve darbe emme özelliği de mevcuttur.

Polietilen köpük bantlar tek taraflı veya çift taraflı olarak üretilmiştir ve izolasyon amacı ile kullanılır. Bu ürünlerin içeriğinde yoğun miktarda köpük bulunur. Bu sayede dışarıdan gelebilecek olan zararlara karşı daha yüksek direnç sağlamasında ve yüksek mekanik özellik göstermesinde etkili olur. Polietilen köpüklerin kalınlıkları 2 milimetre ile 20 milimetre arasında değişkenlik gösterir. Bu ürünlerin sıcağa karşı daha dayanıklı bir yapısı vardır. Bu ürün soğuk alanlarda kullanılıyorsa maksimum eksi 20 derecede uygulama yapılması önerilir. Kullanım alanı oldukça yaygın olan polietilen köpük bantlar büyük çaplı su boruları, su sayacı gibi akşamların yalıtılması işlemlerinde de tercih edilir. Polietilen köpüklerin en çok tercih edildiği alanlardan biri de otomotiv sektörüdür.

Ambalaj süngerleri genellikle uygun fiyatlı ürünler olup kalite ve boyuta göre farklı fiyatlarda olabilir. Ambalaj süngerleri ekonomik olması ve koruyuculuğunun yüksek olması sebebiyle birçok sektör talep göstermiş olduğu ürünler arasında yer alır. Ambalaj süngeri dayanıklı ve esnek bir malzeme olarak üretilmiştir. Baskı kalıpları ile yüzeyleri pürüzsüz ve düzgün bir şekilde imal edilir. Ambalaj süngerleri günümüzde birçok sektörün sıklıkla kullanmış olduğu ürünlerin başında gelir. Ambalaj süngeri fiyatları darbe emici ve ses yalıtımı özelliğine sahip olup oldukça ekonomiktir. Ürünleri taşıma sırasında olabilecek darbe kırılma ve çizilmelere karşı oldukça iyi bir şekilde korur.

Ambalaj süngerleri yapısı itibari ile su tutmama özelliği ile öne çıkmaktadır. Bu ürünlerin 50 milimetre kalınlığa kadar üretimi yapılır. Ambalaj süngerleri farklı yoğunluk ve sertlik değerlerine sahiptir. Farklı renk seçenekleri olmakla birlikte genel olarak siyah beyaz ve gri renkler standart sayılabilir renklerdir. Ambalaj süngerleri birçok farklı sektör tarafından tercih edilir. Ambalaj süngeri fiyatları, seçiminde ürünün dayanıklı olması dikkat edilmesi gereken en önemli konular arasında yer alır. Bu ürünler yüksek darbe dayanımı özelliği ve ekonomik olması nedeni ile birçok farklı alanda sıklıkla kullanılıyor. Ambalaj süngerleri plastik kutu karton kutu ve ahşap kutu içerisine yerleştirilerek rahat bir şekilde kullanılabilir. Ayrıca bu ürünlerin antistatik özelliği de mevcuttur.

Amele misin diğerleri dayanıklı ve hafif ürünlerdir. Üretimi kolay ve ekonomik bir şekilde yapılabilen Bu ürünler ile kutu içerisindeki tüm ürünler hasar ve darbe almadan her yere güvenli bir şekilde taşınabilir. Ayrıca ambalaj süngerleri bakteri çürüme küflenme kimyasal ve neme karşı da yüksek ölçüde dayanıklıdır. Mükemmel koruma ve dayanıklılık özelliğine sahip olan ambalaj köpükleri ile az miktarda köpük kullanılması sağlanır ve paketleme masraflarının büyük ölçüde azalmasına katkıda bulunulur. Ambalaj köpükleri bir diğer adı ile paketleme köpüğü olarak da bilinir. Uzun ömürlü ve oldukça dayanıklı olan bu ürünler hediyelik eşya sektörü ve beyaz eşya sektörü gibi birçok alanda sıklıkla tercih edilir. Ambalaj süngeri fiyatları firmaların üretim kalitesine göre değişkenlik gösterir.

Epe sünger polietilen köpüklerdir; propilen, etilen malzemelerden ve polimerlerden yapılmış esnek ya da yarı esnek gözenekli plastik esaslı malzemelerdir. Pürüzsüz bir dış yüzey elde edilebilir. Epe sünger bulundurduğu özellikleri sebebi ile kullanışlı olup oldukça fazla tercih edilen bir üründür. Epe sünger özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • %100 geri dönüştürülebilir ve antibakteriyel
 • Çeşitli üretim türlerinin kalıplanması için uygundur
 • Düşük ısı iletkenliği
 • Düşük yoğunluklu
 • Esneklik
 • Vücuda su çekmez
 • Yüksek darbe dayanımı
 • Yüksek su buharı difüzyon direnci

Polietilen köpük ambalaj levhası olarak 5mm-60mm kalınlığında düz levhalar bulunur. 5mm-25mm aralığında 25 m2 kangal ve 30mm-60mm aralığında düz levha üretimi yapılır. Tablet boyutları aşağıdaki gibidir;

 • 100*100 cm
 • 100*125 cm
 • 100*200 cm

Bu ölçüler standart ölçülerdir ve ihtiyaca göre özel üretimler yapılır. Her kalınlık m2 olarak fiyatlandırılır. Özel üretim farkı özel ölçülere de yansır. Ayrıca ürüne özel koruyucu ambalaj olarak köpük kutu ve köpük ayırıcı gibi ürünlerin fiyatlandırmasına kesme, laminasyon gibi uygulama maliyetleri de eklenir.

 • 1-5 mm Pe şilte
 • Pe açısı ve kenar profili (U-L profili)
 • PE izolasyon borusu
 • Yüzme havuzu ürünleri ve ambalaj poşetleri

Üreticiler Epe süngeri, contalar ve spor malzemeleri gibi çeşitli ürünler üretmek için kullanır. süngerin birçok farklı formu vardır. İhtiyaçlarınıza en uygun türü, bütçenize uygun ideal fiyata bulabilirsiniz. Epe süngerleri iri parçalar şeklinde, diğer süngerler ise rulo şeklinde karşımıza çıkar. Size uygun boyutta kesebilirsiniz. Çoğu formülasyon türü ısıya dayanıklıdır ve çeşitli koşullar altında kullanımlarını kolaylaştırır. Birçoğunun çekme dayanımı yüksektir ve kırılmadan kolayca gerilebilir.

Epe sünger kullanım alanları oldukça farklıdır. Dolayısıyla farklı departmanlarda kullanımı sağlanır. Başlıca kullanım alanları;

 • Ambalaj ürünleri, levhalar ve paketler için özel kesme ayırıcılar
 • PE açı ve kenar profilleri ve cam profiller
 • PE filmli veya filmsiz ince torbalar
 • Şilte altına şap parke (1-5 mm kalınlıkta, yapışkanlı veya folyolu)
 • Yalıtım montajı için yalıtım borusu, 2 m uzunluğunda, 18-118 çap aralığında
 • Yüzme havuzu ürünleri (yüzme tahtası, havuz eriştesi ve aksesuarları)

Epe köpük, belirli alanlarda kullanılan bir üründür. Epe köpüğün yapısı gereği özellikleri de birbirinden farklılık arz eder.  %100 geri dönüştürülebilir çevre dostu bir ürün olan Epe köpük, yapısı ozon tabakasına zarar veren CFC ve HCFC gazlarını içermez. Üretiminde 2002/95/EC sayılı ROHS Direktifinde yasaklanmış beş maddeyi bulundurmaz ve kurşun, potasyum, cıva, krom (VI) ve PBB/PBDE gibi ağır metaller kullanılmaz. Ayrıca Optimal yoğunlukta 25-40 kg/m³ üretilir. Epe köpüğün kapalı hücre yapısından dolayı su, nem, toz, yağ gibi gereksiz dış etkenleri barındırmaz. Bununla birlikte kimyasallara dayanıklı olup hijyen bakımından oldukça iyidir. Çünkü Epe köpük yüzeyi sayesinde bakteri üremesi oluşturmaz.

Epe köpük üretilirken bünyesinde birçok özellik barındırır. Epe köpüğün özellikleri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • Sıcaklık direnci – 40 ºC + 100 ºC’dir.
 • Kapalı hücre yapısından dolayı mekanik şokları absorbe edebilir.
 • Koku ve tat açısından tamamen nötrdür.
 • Hiçbir şekilde hava ile reaksiyona girmez ve zamanla çürümez
 • Higroskopiklik ihmal edilebilir. Bu sayede en iyi korozyon korumasını sağlar.

Epe köpük, %100 geri dönüştürülebilir ve çevre dostudur. Esnek yapısı sayesinde kolayca kesilip şekillendirilebilir, ürünle bütünleşerek mükemmel koruma sağlayabilir. Bununla birlikte hafif bir malzemedir. Ekonomik olması sebebi ve yüksek darbe dayanımı sayesinde ürünün çatlamamasını ve zarar görmemesini sağlar. Bu ürünün renk olarak Siyah hariç her rengi üretebilir. Bunun yanı sıra tekrar kullanılabilir özelliktedir. Plastik film isteğe göre bir veya iki yüzeye lamine edilebilir. Farklı endüstrilerde çok amaçlı olma özelliğine sahiptir. Ayrıca su geçirmez bir malzemedir.

Epe köpük kullanım alanları bakımından sektörde oldukça geniş bir yer edinmiştir. Başlıca kulanım alanları aşağıdaki gibidir;

 • Alüminyum
 • Aydınlatma
 • Cam Endüstrisi
 • Elektronik Ürün
 • Ev Aletleri
 • Hediyelik Eşyalar
 • Mobilya
 • Mutfak Ve Banyo
 • Otomotiv Ve Seramik

Epe köpük, teknik özellikleri bakımından üstün özelliklere sahiptir. Bunun içerisinde olan termak iletkenlik katsayısı ve buhar geçirgenliği vardır. Oldukça yüksek performans üretim kapasitesine sahip polietilen köpük özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Alev Geciktirici
 • Gerilme Direnci
 • Kopma Uzaması
 • Ses Geçirmez
 • Su Buharı Geçirgenliği
 • Termal İletkenlik

Polietilen sünger ürünleri, kutular, kutular, çantalar veya diğer malzemeler için mükemmel koruma ve benzersiz dayanıklılık sağlayabilir. Polietilen sünger ve köpükler, doğal olarak aşınmayan, tozsuz ve üretimi kolay hafif bir malzemedir. Polietilen köpük ambalaj ürünleri mükemmel şok emme ve titreşim sönümleme özelliklerine sahip olduklarından bakteri, küf üretmez.

Kapalı hücreli yapılarından dolayı neme, suya ve ısıya dayanıklıdırlar. Ekstrüzyon üretim teknolojisi ile üretilen polietilen sünger esnek yapısı sayesinde uygulama noktasında kolaylık sağlar. Toksik gazlar içermezler ve ambalaj ve inşaat sektörlerinde vazgeçilmez ekonomik malzemelerdir.

Kapalı hücreli yapılarından dolayı nem, su ve ısı geçirmezler. Pürüzsüz görünümleri için tercih edilirler. Uygulama noktasında iyi sızdırmazlık elemanları görevi görürler. Otomotiv sektöründe termoform teknolojisi uygulanarak kapılarda nem geçirmez ve ısı yalıtım katmanları olarak kullanılır. Yüzey yapısının düzgünlüğü nedeniyle konfor gerektiren medikal ürünlerde kullanılır.

Ses emme, ısı emme ve titreşim emme yeteneklerinden dolayı endüstride yaygın olarak kullanılırlar, kolay şekillendirilirler ve iyi bir nem bariyerine sahiptirler. Farklı yoğunluk ve renklerde kimyasal polietilen sünger, düşük maliyetleri nedeniyle birçok endüstri tarafından tercih edilir. Otomotiv, beyaz eşya, elektrik ve elektronik sektörlerinde contalarda, amortisörlerde, ses ve ısı yalıtım malzemelerinde kullanılırlar. İnşaat sektöründe şap altı yalıtım uygulamalarında, tabanlık ve çıkıntı üretiminde nem bariyeri olarak kullanılırlar.

Polietilen sünger bileşenleri, koruma veya darbeden ödün vermeden daha az malzeme kullandıkları için son kullanıcıların maliyetleri düşürmesine yardımcı olan yüksek bir yük taşıma kapasitesine sahiptir. Kimyasallara ve solventlere karşı yüksek direnç ve mükemmel yalıtım özellikleri, polietilen köpüğü ağır eşyaların paketlenmesi ve malzeme taşıma (ayırma) uygulamaları için ideal bir seçim haline getirir. Bir B2B çözümü, dış görsel unsurlarda kolayca ulaşılabilen ancak teknik özenle üretilmesi gereken bir üründür.

Polietilen sünger özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • Aşındırıcı olmayan
 • Dayanıklılık
 • Diğer sünger türevi ürünlere göre maliyet avantajı vardır.
 • Esneklik
 • Kokusuz
 • Ozon dostu
 • Ses emilimi
 • Tek tip hücre yapısı
 • Termal iletkenlik
 • Yastıklama, sönümleme
 • Yeniden işlenebilir
 • Yırtılmaya/delinmeye karşı dayanıklılık
 • Yüksek taşıma kapasitesi
 • Işık

Şok ve titreşim emme kapasitesi polietilen sünger kullanımında avantaj sağlar.