Polietilen Köpük Ambalaj Profilleri, ürünler kenar ve köşelerinde üst seviyede koruma için tasarlanmıştır. Ürünler nakliye sırasında en çok kenar ve köşeleri hasar görür. Bu hasarları önleyebilmek için geniş ürün yelpazemizde bulunan kenar ve köşe koruyucu modellerimiz, ürünler için en doğru çözüm olacaktır.

 • Yapısında ozon tabakasını inceltici CFC ve HCFC içermez.
 • Kapalı gözenek yapısına sahiptir. Su ve toz barındırmaz.
 • ROHS direktifinde 2002/95/ec kullanımı yasaklı olan beş maddeyi içermez.
 • Geri dönüşümlü çevre dostu ürünlerdir.
 • Alev almaz ve alevi taşımaz özelliktedir.

Pe köpük ambalaj profilleri yedi farklı profilden oluşur.

 • Köşe Profili
 • V Profili
 • U Profili
 • O Profili
 • J Profili
 • D Profili
 • Cam Profili

Günümüzde plastik kullanımının artmasıyla birlikte Polietilen profil köpük kullanımı da artmaktadır. Köpük malzemeler sıradan plastik ürünlere göre daha hafif ve yalıtkanlık özelliğine sahiptir. İsteğe göre sert veya yumuşak yapılabilirler. Dayanım ve ağırlık arasında iyi bir denge vardır. Üretimdeki düşük enerji maliyeti bu hızı destekleyen ana etkendir. Pek çok uygulamada mekanik özellikleri etkilemeden köpüğe geçilerek %30’dan fazla maliyet tasarrufu sağlanabilir.

Polietilen profil kullanım alanları içerisinde en yaygın uygulama olarak bina yalıtımında, otomobillerde, ambalajlarda ve endüstriyel spor malzemelerinde çok yaygındır. Yalıtım kaplamaları, zemin kaplama malzemeleri, profiller, otomotiv kaplamaları, kablolar, iç dekorasyon uygulamaları, ayakkabı ve daha birçok uygulama mevcuttur. Plastik yapıya eklenen köpürtücü katkı maddeleri yardımıyla gözenekler oluşturulur.

Polietilen profil üretim koşulları ve uygun katkı maddelerinin kullanımı altında geniş bir ürün yelpazesi elde edilebilmesidir. Köpük üretiminde hücre yapısını oluşturmak için farklı yöntemler uygulanabilir. Mekanik, fiziksel ve kimyasal yollarla ifade edilen tüm yöntemlerin temel amacı düzgün ve homojen bir gözenekli yapı oluşturur. En yaygın yöntem, gaz çıkışı sağlayarak erimiş plastikte genleşme oluşturur. Fiziksel hücre yöntemi, ekstrüzyonla PE köpük üretmek için en uygun yöntemdir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi temel köpürtücü malzeme olarak hidrokarbon gazı kullanılır. Bunlar temel olarak propan, bütan, pentan veya bunların karışımlarıdır. Düşük yoğunluk ve yalıtım performansı açısından bu gazların kullanılması kaçınılmazdır. Tabii ki, farklı gazlar kullanılır, ancak gereken düşük yoğunluğu elde etmek genellikle daha zordur. Bu, ürünü ekonomik olmaktan çıkarır. Halihazırda PE köpük üretiminde kullanılan gaz çevre dostudur ve sorun çıkarmadan kullanılabilir.

Üretilen Polietilen profil sünger çeşitleri çok hafif ve mukavemet/ağırlık oranına sahiptir. Çok iyi yalıtım özelliğinden dolayı mobilya, ambalaj, dekorasyon, inşaat, yalıtım, tekstil ve otomotiv uygulamalarının temel malzemesidir. Hangi üretim yöntemi kullanılırsa kullanılsın, üretim ve kullanım özelliklerine göre çok çeşitli gazlar kullanılabilir. Kullanılan prosese ve gaz oranına bağlı olarak hücre partikül boyutu 10-300 mikron arasında değişir. Aynı köpükte birim alan başına hücre sayısı 106 ile 109/cm3 arasında değişebilir. Bu tip uygulamalarda en popüler köpük ürün grubu polietilen profil köpüklerdir.

Mobilya, pencere, kapı, aydınlatma malzemeleri, ayna, beyaz eşya, sanat eseri, ısıtma ve soğutma ekipmanlarının taşınmasını korumak için Polietilen U Profil kullanabilirsiniz. Polietilen U profiller genellikle çok farklı ağırlık ve hacimlerdeki malzemeler için kullanıldığı ve hemen hemen her alanda kullanıldığı için, dayanıklılık ve koruma hassasiyetlerine göre çeşitli kanat uzunlukları ve et kalınlıklarına sahiptirler. Köşelerin çepeçevre korunması için polietilen köpük U köşe koruyucular, U profillerden kesilip 90° açıyla yapıştırılarak hazırlanır.

Köşelerde üçlü koruma sağlarlar. Katı, cam ve elektronik ürünler için köşe koruma ürünü olarak kullanılır. U açılı koruyucu, düşük yoğunluklu polietilenden (LDPE) ekstrüzyon yöntemiyle üretilen ve kapalı hücre yapısına sahip bir köpük malzemedir. Polietilen U Profil üretim şekiller olarak birbirinden farklı şekil ve boyutlarda üretilebilir. Antistatiktirler ve toz bırakmazlar.

Bloompack V-Profiller: Bloompack V-Profile, kapalı hücre yapısından dolayı iyi bir amortisördür. Uygulama alanı: Ahşap, metal, mobilya köşe koruması gibi beyaz ev aletleri ve elektronik ekipmanların köşe koruması için kullanılır.

Bloompack U-PROFİLLER: LDPE’den (düşük yoğunluklu polietilen) çeşitli formlarda, istenilen kalınlık ve ebatta, kapalı hücreli yapıda, ekstrüzyon yöntemi ile üretilebilir. Çeşitli hassas malzemelerin köşelerini korumak için kullanılır.

Bloompack D-PROFİLLER: zeminde dekoratif destek profili olarak kullanılır. Yüksek rijitliği ve sertliği nedeniyle kullanıma çok uygundur.

Bloompack O-Profiller: esnek iç dairesel yapısı sayesinde korunması gereken ambalaj malzemeleri açısından çok iyi bir performansa sahiptir. Masa, sandalye vb. gibi ahşap ürünler ve metal ürünler için kullanılır.

Bloompack C-PROFİLLER esnek iç oval yapısı sayesinde ambalaj ürünleri şeklindedir. Yoğunluğu nedeniyle kolayca taşınabilir ve tekrar kullanılabilir. Ahşap, metal sağlık gereçleri ve benzeri ürünlerin dış oval kenar köşelerinin korunmasında kullanılır.

Bloompack CAM Yapılandırma Dosyası: Dekoratif cam ve ince malzemelerin kenar korumasında amortisör olarak kullanılır.

Bloompack J PROFİLLER: esnek iç oval yapısı sayesinde ambalaj ürünleri şeklindedir. Ağırlıklı olarak çelik kapı ve kapı kasası arasında kullanılır.

Bloompack T Profiller: özellikle 4 kenarı ve yüzeyi aynı anda korumak için uygundur. Doğal taş ve mermer paletlerin ambalajlanmasında kullanılır.

Malzemenin nakliyesi ve nakliyesi sırasında; kırılma, darbe ve çizilmelere karşı kolayca uygulanabilen ekonomik bir malzemeler, polietilen köpük ambalaj malzemeleridir. Ağırlıklı olarak mobilya sektörü, otomotiv, endüstriyel, elektronik, aydınlatma ve birçok farklı sektöre hizmet verir.

 • Kapalı gözeneklere sahiptir.
 • Kokusu ve tadı nötrdür.
 • Polietilen köpük, genel olarak hava ile kimyasal reaksiyona girmez.
 • Yanıcı değildir ve alev taşımaz.

Polietilen köpük ambalaj üretim değeri aşağıdaki gibi sıralanabilir;

 • 1 mm et kalınlığından 10 mm et kalınlığına kadar üretim yapılabilir.
 • 10 mm’den fazla et kalınlıkları istenilen kalınlıkta lamine edilebilir.
 • 100 cm ve 150 cm enlerinde üretilebilir.
 • İhracat ürünleri için ambalaj gerektirir.
 • Firmanın yurtiçi taşımacılığında büyük kolaylık sağlar.
 • Yeniden kullanılabilir.

Polietilen köpük ambalaj üretim standardı belgesini almak, daha sağlıklı ve kaliteli ürünler elde etmek için malzemeler özenle seçilir. Yapısı zehirli gazlar içermez, ısıl işlem sırasında yanmaz, tutuşma aşamasında kendini hemen söndürür. Kimyasal yapısı itibariyle nötr bir maddedir ve koku içermez. Düşük yoğunluklu Xpe köpük tipi de paketleme alanında sıklıkla kullanılan tiptir. Yüksek esnekliği nedeniyle birçok alanda rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca yüksek darbe dayanımı, minimum su emilimi, neredeyse hiç ısı iletimi olmaması ve su buharı difüzyonuna karşı direnç, yalıtımda başrol oynayan ana faktörlerdir.

Polietilen köpük ambalaj (PE), koruyucu ambalajlarda yaygın olarak kullanılan çok esnek bir köpüktür. PE, güçlü bir kapalı hücreli köpüktür, hafiftir, esnektir ve mükemmel enerji emilimi ve yastıklama sağlar. Polietilen, çok amaçlı veya geri dönüştürülebilir veya sadece lojistik ve nakliye uygulamaları için mükemmel bir üründür. Promosyon ürünlerinden beyaz eşyaya, ucuz elektronik ürünlerden pahalı özel hediyelere kadar birçok yerde kullanılan bir üründür

Polietilen köpük ambalaj kullanım alanları oldukça geniştir. Fabrika veya tedarikçi-müşteri arasında gidip gelebilen ürünlerde bölme olarak kullanılmakta ve tercih edilen polietilen köpük ambalaj ürünüdür. Metal ürünler veya kaplanmış parçalar özellikle otomotiv ve metal kaplama endüstrilerinde popülerdir. Amacı hafif, tozsuz ve ekonomik olmasıdır. PE köpük ayrıca çeşitli şekil ve boyutlarda yapılabilir ve aralarından seçim yapabileceğiniz birçok renk vardır. Polietilen köpük ambalaj, hassas elektronik uygulamaları korumak için antistatik olarak da kullanılabilir.

Polietilen köpük üreticileri, gözenekli yapıya sahip plastik esaslı bir malzemeleri üretirler. Polietilen köpük, Propilen ve etilen malzemelerin karıştırılmasıyla elde edilen polimer formunda esnek ve yarı esnek bir malzeme olarak üretilir. Baskı kalıbı sayesinde yüzey pürüzsüz ve düzdür. Günümüzde endüstride en çok kullanılan malzemelerden biridir. Polietilen köpük, şok emme, ısı yalıtımı ve ses yalıtımı özelliklerine sahip bir üründür ve hemen sevk edilebilir. Standart ölçü istendiği takdirde stoktan hızlı ve güvenli bir şekilde gönderilecektir.

Özel bir ölçü istense bile talebi karşılamak kolaydır. Taşıma esnasında malzemenin darbe almasını, kırılmasını ve çizilmesini engelleyen, uygulaması kolay bir malzemedir. Polietilen köpük ambalaj başta mobilya olmak üzere otomobil, elektronik, elektrik, aydınlatma vb. birçok farklı alanda kullanılabilir ve mükemmel performansa sahiptir. Koku ve tat açısından nötr özellikleri nedeniyle gıda endüstrisinde bile başarıyla kullanılabilir. Ürünleri sağlıklı bir şekilde korurken ve şoklardan korurken tat ve kokunun karışmasına neden olmaz.

Polietilen köpük üreticileri, polietilen köpük üretimini yoğunluk açısından, yalıtım etkisi önemli ölçüde etkilenir. Yapı ne kadar yoğun olursa, yalıtım o kadar güçlü olur. Yoğunluğu 25 – 40 kg/m3 olan yalıtım köpüğü başarılı bir yalıtım sağlayacaktır. Sadece ısı yalıtımı açısından değil ses yalıtımı açısından da yüksek ısı yalıtım değerine sahiptir.

Polietilen köpük üreticileri, polietilen köpüğü Sanayi sektöründe birçok nişte kullanır. Ayrıca yapısal izolasyon sırasında duvarlar arasındaki boşlukların doldurulması, şap ve parke uygulamalarının yeraltına yerleştirilmesi, stüdyo ve benzeri yüksek ses oranına sahip alanlarda ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla kullanılır. İzolasyon istenen yerlerde, kazan gibi ısıl işlem yapılan ve ısı kaybının istenmediği sistemlerde çap ve ölçü değerlerine göre izolasyonlu boruların montajında da kullanılır.

Polietilen köpük levha, ısı ve ses yalıtımının yanı sıra yüksek darbe emme oranına sahip olduğu için elektronik eşya, mobilya, beyaz eşya gibi darbelere karşı dikkatli koruma gerektiren emtialarda kullanılan bir ambalaj ürünüdür. Farklı et kalınlıklarına sahip oldukları için kullanım alanları bu özelliklerine göre daha spesifik bir yapı benimser. Et kalınlıkları 1 mm ile 25 mm arasında olan modeller genel üretim standartlarına uygun olarak üretilir.

U köpük, genellikle eşya taşıma işlerinde kullanılır. Taşınacak malzemelerin sevk esnasında kırılma ve darbe gibi sebeplerden dolayı meydana gelebilecek hasarların engellenmesi için kullanılır. U köpük taşıma yapan firmaların işlerini büyük ölçüde kolaylaştırır. Bu ürün genellikle büyük eşyaların taşınmasında kullanılır. Eşyaların kenar ve köşeleri u köpük ile kaplanır. Genellikle hasarın meydana geldiği bu bölgeler güvence altına alınmış olur. Hem yurtiçi hem de yurtdışı sevkiyatlar için oldukça kullanışlı bir üründür.

U köpük ekonomik oluşundan dolayı da birçok firma tarafından tercih edilir. Sevkiyatı yapılan ürünlerde meydana gelebilecek herhangi bir hasar daha büyük zarara neden olabilir. Bu sebeple işini riske atmak istemeyen firmalar düşük bir ücret karşılığında u köpük alarak zararın önüne geçerler. Uzun ve meşakkatli yollardan geçen ürünler u köpük ile koruma altına alınır. Ne kadar şiddetli darbeye maruz kalsa bile sağ salim teslimatı tamamlanır. Ürünlerin köşe ve kenarları etraflı bir şekilde kaplandığı için yol boyunca zarar görmez. Bu sebeple sevkiyat yapan firmalar öncelikle ürünlerini u köpük ile güvenceye alır.

U köpük genellikle ürün sevkiyat ve taşımacılık yapan firmalar tarafından kullanılır. Taşınan ürünlerin hasar görmemesi için kullanılan bir üründür. Genellikle ebat olarak daha büyük olan ürünler için kullanılır. Ebat bakımından büyük olan ürünleri hasar vermeden taşımak oldukça zordur. Bu sebeple bu ürün birçok firma tarafından tercih edilir. U şeklinde tasarlanmış olan yapısı sayesinde yapıca büyük olan ürünlerin köşe ve kenarlarına yerleştirilir. Yumuşak dokusu sayesinde ise sevkiyat esnasında taşınan ürünler hasar görmez.

Ayrıca ürün geri dönüşümlüdür. Bu sayede tekrar tekrar kullanılabilir. Ürün birçok sektörün ihtiyacını karşılar. Bunların başında mobilya sektörü gelir. Aynı şekilde endüstri, aydınlatma, otomobil, elektronik ve daha birçok farklı sektörün ihtiyacını karşılar. U köpük taşıma ve sevkiyat yapan firmaların zaruri olarak aldığı bir üründür. Çünkü bu malzeme kullanılmazsa sevkiyat esnasında hasar alan ürün firmanın çok büyük bir zarar yapmasına sebep olur. Bunu öngören birçok firma u köpük ile sevkiyatlarını güvenceye alır.